Франчайзинговий ритейлер з США звільнив понад 50 українців без попередження та компенсації

Американський франчайзинговий ритейлер Edible Arrangements, який у 2020 році відкрив &D-офіс в Україні без попередження звільнив понад 50 українських співробітників і не виплатив зарплату за півроку.

Це сталося ще у листопаді 2022 року, розповів у своїх соцмережах розробник Павло Буйденков.

Уявіть собі ранок, коли ви прокидаєтеся під знайомий звук сирени повітряної тривоги, готуєтеся до нового робочого дня і виявляєте, що доступ до вашого робочого середовища закритий. Без жодних пояснень та попереджень. Описана вище ситуація сталася зі мною та моїми колегами з українського офісу Edible Brands, – розповів чоловік.

За словами Буйденкова, гендиректор компанії Тарік Фарід після паузи пообіцяв виплатити 100% компенсації в обмін на корпоративне обладнання.

Українські члени команди за власний кошт відправили за кордон усе потрібне обладнання, але компенсація так і не надійшла.

Після піврічного обміну вимогами та доказами нашої сумлінної роботи українська команда отримала лише нові запити на підтвердження виконаних нами завдань та черговий аудит від української юридичної фірми, яку вони найняли, – каже українець.

Він зауважив, що поставлені українським офісом вимоги суперечать укладеним контрактам з американською компанією.

Врешті співробітники вирішили колективно звернутися до Edible Brands із вимогою розрахуватися.

Українці запевняють, що не хочуть скандалу та затяжних судів, а просто хочуть отримати кошти за виконану роботу.

Банкрутство американської IKEA

Раніше ми розповідали, що Акції відомої американської мережі магазинів товарів для дому Bed, Bath & Beyond, яку називають місцевою IKEA, обвалились на рекордні 52,3% за один день.

Все через попередню заяву компанії про банкрутство та виставлення на аукціон усіх своїх магазинів, з наступним їх закриттям.

Читайте також: JYSK перевищив довоєнні показники експорту меблів з України

У Bed, Bath & Beyond вважають, що падіння продажів, через яке і наступила ця скрутна ситуація, викликано популярність онлайн-торгівлі.

Ритейлер також планує переходити на онлайн-торгівлю на майданчиках на кшталт Amazon. Детальніше про історію одного з найбільших американських ритейлерів, читайте в матеріалі.