Проти мережі кінотеатрів “Мультиплекс” відкрили кримінальну справу за використання податкової пільги

Бюро економічної безпеки (БЕБ) відкрило кримінальну справу проти мережі кінотеатрів “Мультиплекс” через використання пільги на оплату ЄСВ.

Минулого року компанія “М-Кіно”, яка є власником найбільшої в Україні мережі кінотеатрів "Мультиплекс", скористалася правом на розстрочку при виплаті ЄСВ.

У березні 2023-го компанія ліквідувала заборгованість, але все одно стала фігурантом кримінальної справи, яку відкрили за статтею “Ухилення від сплати податків”.

Деталі конфлікту

Наразі БЕБ вивчає, чи була в "М-Кіно" змога платити податки. Менеджменту компанії загрожує штраф і заборона займати окремі посади.

Бюро економічної безпеки підтримали представники Офісу генпрокурора і зазначили, що парламент не звільняв бізнес від кримінальної відповідальності в тому випадку, якщо компанія невчасно сплачує ЄСВ.

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев вважає, що справа “розвалиться в суді”. Він зазначає, що «на словах БЕБ пояснює, що у зв’язку з ініціативою перезавантаження БЕБ від Верховної Ради, БЕБ треба продемонструвати ефективність у вигляді кількості пред’явлених підозр".

Читайте також: В Україні можуть заблокувати деякі інтернет-магазини – законопроєкт

І хоча справа із зрозумілих причин розвалиться в суді, вони пропонують власнику визначити цапа-відбувайла, якому вони пред’являть підозру, спрямувавши справу до суду, – пояснює Данило Гетьманцев.

*Довідка. Загалом компанія сплатила за минулий рік 20 млн грн ЄСВ, і лише 800 000 грн з цієї суми могли вважатися боргом, який був погашений навесні.

НВ