Цікаве за тиждень (5 березня). Індекс самопочуття рітейлу (RWBI), нова СЕО “Ашан Україна” та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини у сфері комерційної нерухомості за тиждень, з 27 лютого по 5 березня.

Індекс самопочуття рітейлу незначно знизився

Згідно з результатами моніторингу голови Дослідницької групи Української Ради Торгових Центрів, керівника дослідницької компанії Ukrainian Research Bureau (URB) Дмитра Топольського, ситуація з початку війни постійно покращується.

Проте у січні 2023 року Індекс самопочуття рітейлу очікувано знизився на 0,3 пункти після традиційно пікового за відвідуваністю грудня, – зазначив експерт.

В Україні відкриють сім нових ТРЦ у 2023 році

За даними Української Торгової Гільдії, незважаючи на війну українців чекає відкриття цілих сімох нових ТРЦ.

Вже у квітні планується запуск ТЦ “Одіс” в Ізмаїлі. Його орендна площа (GLA) становить 2 тис. кв. м, а загальна (GBA) – 2,5 тис. кв. м.

Наприкінці року в Ізмаїлі запуститься ще один торговий центр – Pokrovsky (GLA 4,5 тис.кв.м, GBA 5,3 тис.кв.м).

Харків’ян чекає відкриття масштабного проєкту ТРЦ Planeta Mall (GLA 70 тис.кв.м, GBA 110 тис. кв.м).

Ще два ТРЦ відкриються в Одесі, йдеться про “Акварель” та “Меркурій”. У четвертому кварталі року має відкритися ТЦ Vector в Трускавці та ТЦ Park у Дрогобичі.

Арахамія анонсував націоналізацію ТРЦ Ocean Plaza

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія анонсував швидку націоналізацію ТРЦ Ocean Plaza у Києві.

Так нардеп прокоментував рішення суду про націоналізацію PIN Банку Євгена Гінера.

Справа в тому, що велика частка ТРЦ належить російському олігарху Ротенбергу через цілу низку інших фірм.

Російські олігархи заплатять за злочини Росії своїми активами. І це відбувається уже. Сьогодні ВАКС стягнув на користь держави 88,89% акцій PIN Банку Євгена Гінера. Усе в межах закону “Про санкції” та загальноприйнятих уявлень людства про справедливість. Далі буде Ocean Plaza, – написав Арахамія.

І вже за декілька днів прогнози політика майже справдились.

Вищому антикорупційному суді України 3 березня зареєстрували позовну заяву Мін’юсту до Аркадія Ротенберга та його сина про застосування конфіскаційної санкції. Це означає, що ТРЦ “Ocean Plaza” в Києві, ймовірно, нарешті хочуть передати державі.

Участь рітейлерів у тендерах Міноборони

Перша віце-прем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко запропонувала великим продуктовим рітейлерам брати участь у тендерах Міністерства оборони.

Відповідні обговорення цього питання Кабмін вже провів з представниками галузі, Мінекономіки та Офісу президента.

Свириденко наголошує, що держава зацікавлена в тому, щоб великі торговельні мережі брали участь у постачанні ЗСУ продуктів та інших товарів.

Зараз постачанням продуктів харчування займаються компанії, які закуповують продукцію у великих торгових мережах, тобто є своєрідними посередниками.

Їх роль можуть взяти на себе продуктові рітейлери, якщо вдасться налагодити ланцюжки постачання.

“Ашан Україна” вперше очолить не експат

Очільницею українського підрозділу “Ашан” вперше за 15 років стане українка.

Посаду СЕО компанії віддали Марті Труш, а попередня СЕО підрозділу Вікторія Луценко призначена генеральною директоркою “Ашан Угорщина”.

До нового призначення Труш спочатку обіймала посаду HR-директора “Ашан Україна”, а з вересня 2022 року стала очільнецею дирекції з продажів французького ритейлера.

Жінка наголосила, що кадрові зміни у компанії ніяк не пов’язані з війною і є плановими. Раніше HR-директором компанії було призначено українця Дмитра Товстолуга, а директорка з продажів Наталія Пилипенко очолила дирекцію з інновацій.

Читайте також: У Варшаві відкрився український шоурум Dasha Katsurina Studio&Showroom